wtorek, 3 czerwca 2014

Obowiązki kota w domu


Żeby nie było - człowiek obowiązki ma? Ma. Kot też ma! I trzeba wymagać, przestrzegać, egzekwować i sprawdzać ich wykonanie.
A jakie to obowiązki?
Oto lista:

1. Kot powinien bronić człowieka przed roślinami doniczkowymi. Bezwzględnie ;)

2. Kot powinien stale utrzymywać człowieka w formie, mobilizując go do ciągłego poruszania się po mieszkaniu i schylania się po długopisy, ołówki, skarpetki, myszki, łyżki, patyczki do uszu, itp.

3. Kot powinien regularnie organizować mycie podłóg w mieszkaniu.
W tym celu wystarczy, że wyjmie ze zlewozmywaka gąbkę do mycia naczyń i, po przyniesieniu jej do pokoju, rozerwie na drobne kawałeczki. Tak sprząta się znacznie łatwiej! ;)

4. Kot, od czasu do czasu, powinien trenować na wypadek mogących mu się przytrafić niespodziewanych występów cyrkowych. W tym celu powinien co jakiś czas organizować loty pod sufitem mieszkania, skoki z żyrandola na zasłonę i odwrotnie, itp.

5. Kot powinien nocą co godzinę sprawdzać, czy pod kołdrę nie wpełzła przykładowo jakaś żmija.

6. Kot powinien systematycznie przeprowadzać rewizję w lodówce, nawet jeśli człowiek tego nie chce. Jeśli nie chce, to znaczy, że coś tam ukrywa. Należy się z tym szybko rozprawić i przywołać człowieka do porządku.

7. Kot powinien pomagać człowiekowi ścielić łóżko, sprawdzając dokładnie, czy pod prześcieradłem nie zostały jakieś przedmioty.

8. Kot musi podążać za modą. Jeśli na przykład modne są systemy DVD, nowoczesny kot powinien być na bieżąco i, od czasu do czasu, zajrzeć do tego sprzętu, by spróbować się dowiedzieć: co, z czego i dlaczego. Przykładowo - po co jest ten czerwony przewód...

9. Kot powinien odpędzać od człowieka złe sny. Jeśli kot zauważy, że człowiek kręci się w pościeli, niezwłocznie powinien skoczyć człowiekowi na głowę i zacząć odganiać durne sny i koszmary.

10. Kot ma obowiązek każdego ranka przypominać człowiekowi o starej zasadzie: "Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje". Bo czym wcześniej człowiek wstanie, tym więcej jemu (a jednocześnie i kotu) da Bóg.

11. Kot powinien śpiewać pieśni, by sprawiać człowiekowi radość. Nawet jeśli utwory są smutne.

12. Kot powinien dzielić się z człowiekiem wszystkim, co ma - stale oddawać człowiekowi trochę sierści dla ocieplenia odzieży i podłogi, a także wyrzucać dla niego połowę jedzenia z miski.

13. Kot ma obowiązek sprawdzać, z jakiego powodu ktoś nie zamknął szafy czy szafki nocnej i nie zasunął szuflady.

14. Kot powinien wiedzieć, co znajduje się we wszystkich skrzynkach i torbach. Jednocześnie musi na własnej skórze przekonać się, na ile wygodnie i dobrze jest się tam znajdować.

15. Kot powinien podczas snu człowieka zagłuszać hałas zewnętrzny, głośno mrucząc człowiekowi do ucha.

16. Kot powinien pamiętać, że człowiek przed snem rzadko myje nos i uszy. Dlatego kiedy on (człowiek) położy się spać, kot ma obowiązek wgramolić mu się na głowę i wylizać do czysta nos i uszy.

17. Kot powinien mocno trzymać zębami końcówkę długopisu czy ołówka, gdy człowiek stara się pisać.

18. Kot powinien oduczać człowieka szkodliwego nawyku, jakim jest chrapanie. W tym celu
najzupełniej wystarczy wsunąć łapę albo puszysty ogon w otwarte usta chrapiącego człowieka.

19. Naprawdę obowiązkowy kot powinien pamiętać jednak, że sen to dla człowieka kompletna strata czasu, dlatego widząc śpiącego człowieka, powinien go obudzić wskakując mu na brzuch, a jeszcze lepiej - na głowę.

20. Naprawdę obowiązkowy kot powinien odsypiać za człowieka, wszystkich jego krewnych, przyjaciół i sąsiadów razem wziętych.

Obowiązki są? Są. Zatem wymagajmy kochani, wymagajmy ;)

Pozdrowienia dla Waszych zapracowanych kociaków :)
(źródło: Joe Monster.org)

3 komentarze:

 1. Biedne koty. Jak one na to wszystko znajdują czas? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biedne, biedne...
   Pewnie dlatego tak smacznie śpią, kiedy wracam z pracy. Zmęczone są biedaczyska tą nieustanną domową robotą ;)

   Usuń
 2. Jakiś OBCY ? - https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10468073_10152486797844375_1772007095689095517_n.png

  OdpowiedzUsuń