piątek, 2 października 2015

Jak podać kotu tabletkę?

Sytuacja częsta: Trzeba podać kotu tabletkę.
Może na odrobaczenie, może lekarstwo, abo suplement diety? Mniejsza z tym. Liczy się fakt, że trzeba ją podać.

Próbowaliście już kiedyś?
Jeśli tak, to wiecie, że to nie lada sztuka przymusić kota do jej połknięcia ;)

Zamieszczam zatem "Poradnik: Jak podać kotu tabletkę?"
Z przymrużeniem oka, owszem. Ale w zasadzie... Każdy punkt to szczera prawda!
Zapraszam :

JAK PODAĆ TABLETKĘ KOTU?

1. Weź kota na ręce i otocz go lewym ramieniem tak, jak się trzyma niemowlę. Umieść palec wskazujący i kciuk prawej ręki po obu stronach pyska i naciśnij lekko trzymając tabletkę w pozostałych palcach ręki. Gdy kot otworzy pysk wpuść tabletkę, pozwól kotu zamknąć pysk i przełknąć.

2. Podnieś tabletkę z podłogi i wyciągnij kota spod tapczanu. Ponownie otocz kota lewym ramieniem i powtórz cały proces jeszcze raz.

3. Wyciągnij kota z sypialni i wyrzuć rozmamłaną już tabletkę.

4. Wyjmij nową tabletkę z opakowania, otocz kota lewym ramieniem jednocześnie trzymając lewą ręką wierzgające tylne nogi. Rozewrzyj pysk kota i palcem wskazującym prawej ręki wepchnij tabletkę tak głęboko jak się da. Przytrzymaj kotu zamknięty pysk i policz do dziesięciu.

5. Wyciągnij tabletkę z akwarium a kota spod szafy. Zawołaj żonę do pomocy.

6. Przyduś kota do podłogi klinując go miedzy kolanami jednocześnie trzymając wierzgające przednie i tylne łapy. Nie zwracaj uwagi na niskie warczące odgłosy wydawane w tym czasie przez kota. Niech żona przytrzyma głowę kota jednocześnie wpychając mu drewniana linijkę miedzy zęby. Następnie wsuń tabletkę wzdłuż linijki miedzy rozwarte zęby i intensywnie pogłaszcz kota po gardle co skłoni go do przełknięcia.

7. Wyciągnij kota siedzącego na karniszach i rozpakuj nowa tabletkę. Zanotuj sobie, żeby wymienić firanki. Pozbieraj kawałki porcelany zpotłuczonej wazy, możesz je posklejać później.

8. Owiń kota w ręcznik kąpielowy, a następnie niech mąż położy się na kocie tak, żeby tylko jego głowa wystawała spod jej pachy. Umieść tabletkę w środku plastikowej rurki do napojów. Przy pomocy ołówka otwórz kotu pysk i wcisnąwszy rurkę miedzy rozwarte zęby mocno wdmuchnij tabletkę do środka.

9. Sprawdź na opakowaniu, czy tabletki nie są szkodliwe dla ludzi, a następnie wypij jedna butelkę piwa żeby pozbyć się nieprzyjemnego smaku w ustach. Zabandażuj żonie rozdrapane ramię, a następnie przy pomocy ciepłej wody z mydłem usuń plamy krwi z dywanu.

10. Przynieś kota z altanki sąsiada. Rozpakuj następna tabletkę. Przygotuj następna butelkę piwa. Umieść kota w drzwiczkach od kredensu tak, żeby przez szczelinę wystawała tylko jego głowa. Rozewrzyj mu pysk łyżeczką od herbaty i przy pomocy gumki "recepturki" strzel tabletka miedzy rozwarte żeby.

11. Przynieś śrubokręt i przykręć wyrwane zawiasy z drzwiczek na swoje miejsce. Wypij piwo. Weź butelkę wódki. Nalej do kieliszka i wypij. Przyłóż zimny kompres do policzka i sprawdź, kiedy ostatnio byłeś szczepiony na tężec. Przemyj policzek wódką w celu zdezynfekowania rany i wypij kolejny kieliszek, aby ukoić ból. Podarta koszule możesz już wyrzucić.

12. Zadzwoń po straż pożarną, żeby ściągnęli tego pier...kota z drzewa. Przeproś sąsiada, który wjechał samochodem w plot próbując ominąć kota przebiegającego przez ulice. Wyjmij kolejna tabletkę z opakowania.

13. Skrępuj tego drania przy pomocy sznurka od bielizny związując razem przednie i tylne łapy, a następnie przywiąż go do nogi od stołu. Weź grube skórzane rękawice ogrodnicze. Wciśnij tabletkę kotu do gardła popychając dużym kawałkiem polędwicy wieprzowej. Już nie musisz być delikatny. Przytrzymaj głowę kota pionowo i wlej mu dwie szklanki wody wprost do gardła żeby spłukać tabletkę.

14. Wypij pozostałą wódkę z butelki. Pozwól żonie zawieźć się na pogotowie. Siedź spokojnie, żeby doktor mógł zaszyć ci ramię i wyjąc resztki tabletki z oka. Po drodze do domu wstąp do sklepu meblowego i kup nowy stół.

15. Zadzwoń do schroniska dla zwierząt, żeby zabrali tego mutanta z piekła rodem i sprawdź, czy pobliskim sklepie zoologicznym nie mają chomików.

p.s.
JAK PODAĆ TABLETKĘ PSU?
1. Zawiń tabletkę w plaster szynki i zawołaj psa.
:)

Proste? No pewnie :D Mam nadzieję, że zorientowaliście się, że nie jest to stricte instruktaż podawania kotom leków? Z pewnością ;)
Ale jeśli faktycznie macie podać Waszemu kotu tabletkę... Współczuję i trzymam kciuki! Wiem jaka to jazda ;) Zatem - powodzenia! :)

AM


3 komentarze:

 1. Aplikator do podawania tabletek - bardzo pomocny: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=11267

  OdpowiedzUsuń
 2. Ha ha , potwierdzam.Moj pies dostaje pastylkę w kulce z pasztetu albo w grubszym plasterku kiełbasy i jeszcze jaki jest przy tym zadowolony, że dostał coś dobrego :)
  Dużo znajomych ma koty i potwierdza się to o czym piszesz w poście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A moja kotka uwielbia ser topiony, w którym przemycam tabletkę. A jak nie mam sera, to wsadzam tabletkę między policzek, a zęby kotki i połyka grzecznie. Tylko potem pilnuję chwilę czy nie zwraca jej :) No problem!

  OdpowiedzUsuń