czwartek, 12 lipca 2012

Dlaczego kot?

Czasem nie wiemy jaki zwierzak mógłby być dla nas odpowiedni. Wahamy się czy kot, czy pies czy może świnka morska?
Dla mnie zdecydowanie KOT!
Dlaczego?
Już wyjaśniam:

Jeśli jesteś człowiekiem niezależnym, tolerancyjnym, chodzącym własnymi ścieżkami - kot, to towarzysz dla Ciebie :) Zrozumiecie swoje potrzeby samotności, swoje bycie osobno i chwile razem, swoje potrzeby milczenia i czułości.

Kot to nie fałszywa natura. To zwierzę, które wie czego w danym momencie potrzebuje. I jasno to komunikuje! Nie znosi przymusu i agresji. I umie być wdzięczne i kochające. Nie dajcie sobie mówić, że nie :)

Zaletą posiadania kota jest to, że nie trzeba go wyprowadzać na spacery. Idealna opcja dla tych, którzy kochają pospać do południa i nie wyobrażąją sobie porannych spacerów z psem :) Kot pośpi z Tobą do południa :) Po południu też sobie pośpi ;) Nie wymaga zajmowania się jego potrzebami fizjologicznymi.

Poza tym kot jest cichszy. Co prawda czasem miauknie, no i oczywiście mruczy, ale nie ujada, nie szczeka, nie wyje godzinami gdy jesteś w pracy doprowadzając sąsiadów do obłędu. Masz ciszę i spokój :)

I co ważne - koty są piękne. Pełne gracji, giętkości, powabu. Patrzy się na nie z przyjemnością. Dostarczają niesamowitych wrażeń i emocjonalnych i estetycznych. Nie ważne czy kot rasowy, czy dachowiec - każdy ma w sobie coś niezwykłego.

Czy muszę coś jeszcze dodawać? Dla mnie wystarczy :)
Polecam koty :)

O ich dalszych zaletach, potrzebach, codziennych i niecodziennych zdarzeniach - w kolejnych postach. Zapraszam.

1 komentarz:

  1. Pięknie napisane. Wszystkie zwierzęta są wspaniałe i każde ma w sobie coś niepowtarzalnego. Koty wydają się być jednak niepowtarzalniejsze, hehe. To magiczne istoty. Prawdziwi terapeuci w domu :). Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń